Українсько-вірменська двостороння торгівля
На даний час суттєвою перешкодою для підтримання попереднього рівня взаємної торгівлі залишається блокування рф основного мультимодального логістичного маршруту Україна (з використанням поромної переправи порту «Чорноморськ») − порти Грузії – Вірменія, а також порушення раніше налагоджених ланцюгів «замовник-постачальник».
За наявною інформацією, у 2024 р. міжнародні перевезення вантажів між двома країнами, насамперед, продукції та обладнання харчової промисловості, здійснювались через Румунію – Туреччину – Грузію. Внаслідок суттєвого збільшення тривалості на доставку та транспортних витрат при перевезеннях, на ринку РВ спостерігається заміщення української продукції аналогами з інших країн, насамперед, білоруськими та російськими нижчої якості.
Водночас, за даними Державної митної служби України, загальний обсяг зовнішньої торгівлі товарами між Україною та Республікою Вірменія за 2024 рік склав 93 897 тис. дол. США, з позитивним для України торгівельним сальдо 56 545 тис. дол. США (за даними Держмитслужби України, за 2023 рік загальний обсяг торгівельного обігу між Україною та РВ, становив 94 560 млн. дол. США). Незважаючи на логістичні перешкоди, які є причиною невисокої конкурентоспроможності українських товарів, через збільшення ціни на собівартість кінцевого продукту для вірменського споживача, рівень експорту товарів з України в РВ не демонструє тенденцію до зменшення.
Імпорт товарів за структурою: їстівні плоди та горіхи, продукти переробки овочів; різні харчові продукти; алкогольні і безалкогольні напої та оцет; фармацевтична продукція пластмаси, полімерні матеріали; одяг та додаткові речі до одягу, текстиль.