• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • հայերեն
27 березня - один з ключових днів у боротьбі України проти російської агресії на дипломатичному фронті
Опубліковано 27 березня 2019 року о 14:43

27 березня є одним з ключових днів в нашій боротьбі проти російського агресора.
Рівно п'ять років тому Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про підтримку територіальної цілісності України.
Тоді сто держав - членів Організації підтвердили непорушність наших кордонів і визнали недійсним т.зв. «Кримський референдум».
«Цивілізований світ підтримав Україну і зробив потужний крок назустріч нашому новому Уряду. Росія отримала масштабну політичну відповідь: світ не прийняв анексію Криму ».
Це була перша значна дипломатична перемога.
Цей день назавжди залишиться днем світової солідарності з Україною.

У контексті вищезазначеного наводиться офіційна заява Міністерства закордонних справ України з нагоди п'ятої річниці схвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України».

27 березня 2019 року виповнюється п’ять років з моменту ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 «Територіальна цілісність України».

Саме тоді, у відповідь на брутальну агресію РФ, міжнародне співтовариство підтвердило повну відданість суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Генеральна Асамблея підкреслила, що т.зв. «референдум» 16 березня 2014 року є незаконним та не може стати основою для будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або міста Севастополя, та закликала всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-якої зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя на основі згаданого вище «референдуму».

Незважаючи на санкції та чітку вимогу міжнародної спільноти, Російська Федерація не відмовилася від окупації Криму. Навпаки, триваючі грубі порушення прав людини в Криму та мілітаризація півострова є лише «верхівкою айсберга» розгорнутої Росією масштабної кампанії порушення норм і принципів міжнародного права, закріплених у Статуті ООН, міжнародного гуманітарного і морського права й міжнародного права у галузі прав людини.

Саме через такі нахабні дії РФ Генеральна Асамблея ухвалила резолюції 71/205, 72/190, 73/263 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, Україна» та 73/194 “Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів”, у яких засуджується тимчасова окупація Криму Росією та міститься вимога до Російської Федерації, як окупаційної влади, дотримуватися всіх своїх зобов'язань за міжнародним правом.

Україна вкотре закликає Російську Федерацію припинити окупацію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і повністю виконати положення згаданих резолюцій Генеральної Асамблеї ООН.

Україна продовжуватиме вживати всіх заходів відповідно до міжнародного права для протидії агресії РФ, захисту прав українських громадян, відновлення своєї територіальної цілісності та забезпечення повного відшкодування Росією збитків, завданих її міжнародними протиправними діями.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux