• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • հայերեն
У Києві відкриється виставка доказів присутності російських військ на території України.
Опубліковано 21 лютого 2015 року о 10:14

У дні річниці Революції Гідності у Києві працюватиме документальна виставка «Присутність. Докази агресії російських військ на території України». У експозиції буде представлено залишки боєприпасів, зразки важкої техніки, стрілецької зброї, безпілотники, документи, одяг, докази інформаційної війни, фото- та відеодокументи.

Ініціатива виставки належить Адміністрації Президента України. Експонати для виставки надали Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки, Національна гвардія, Державна прикордонна служба та Державна служба з надзвичайних ситуацій. Підтримку надали також Міністерство закордонних справ та Міністерство інфраструктури. Інформаційну підтримку забезпечує Український кризовий медіа-центр.

Заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов повідомив, що на виставці буде представлено підтвердження застосування ворогом найсучаснішої техніки, яка задіяна з боку незаконних збройних формувань так званих нових республік. "Техніка, яку, за словами певних керівників, можна було "придбати у супермаркетах", вже знаходиться у нас. І саме ця техніка демонструватиметься в якості реального доказу присутності агресора", – сказав Андрій Таранов.

Зокрема, буде представлено захоплені українськими військовими під час операції у Дебальцевому гранатомети, датовані 2014 роком, які не виробляються на території України. Ще одним доказом він назвав безпілотники, що виготовляються тільки на території РФ, оснащені технікою, котра може транслювати зображення на відстань за 20 кілометрів, передавати зображення і координати цілей, робити коригування вогню.

Андрій Таранов на слайдах продемонстрував "результати" застосування "придбаної у супермаркетах" техніки та озброєння – обстрілів пасажирського автобуса у Волновасі, житлових кварталів Маріуполя, Краматорська. "На жаль, це касетні боєприпаси, що несуть в собі біля 80-ти елементів, які вбивають людей на великій площі. Жодної військової цілі в Краматорську немає. Тому виникає питання: хто, яким чином і з якою метою прийняв рішення про відкриття такого вогню?", – наголосив він.

Співзасновниця Українського кризового медіа-центру та Радник Глави Адміністрації Президента з питань інформаційної політики Наталія Попович відзначила, що елементи експозиції наявно свідчать про безпідставність російського міфу, що в Україні триває громадянська війна. “Війну, яку розв’язала Російська Федерація проти України називають гібридною. Проте жертви цього конфлікту цілком реальні. Ми кожного дня втрачаємо найкращих синів України, тому що хтось вірить у міфи, неправду й маніпуляцію інформацією з боку російських пропагандистів”, – сказала вона.

Наталія Попович відзначила важливість співпраці з міжнародними медіа, запросивши їх представників і дипломатичну спільноту на відкриття експозиції. "Від їх слова, враження, передавання правди великою мірою залежить доля і успіх Української держави", – наголосила вона.

Куратор виставки Володимир Кадигроб зазначив, що її організатори намагалися передати всю картину гібридної війни в Україні – від інформаційної складової, виконавців, до безпосередньо озброєння і наслідків його застосування. За його словами, експонати виставки – лише незначна частина доказової бази, "але й цього достатньо, щоб сформувати враження про те, що відбувається".

Офіційне відкриття виставки для медіа відбудеться 21 лютого о 12:00 (за попередньою акредитацією) на Михайлівській площі Києва. Для відвідувачів виставка відкриється о 13:00 і працюватиме з 21 до 28 лютого з 10:00 ранку до 22:00 вечора. Після цього частина експонатів буде передана Музею Великої Вітчизняної війни. Інша частина, яка є речовим доказом у відкритих силовими відомствами кримінальних провадженнях, повернеться до відповідних органів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux