• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • հայերեն
Перспективи співробітництва в культурно-гуманітарній сфері між Україною та Вірменією
Опубліковано 23 листопада 2021 року о 14:17

Сучасний стан і перспективи співробітництва в культурно-гуманітарній сфері між Україною та Вірменією

 

Розвиток співробітництва України з Республікою Вірменія в культурно-гуманітарній сфері є однією з важливих складових загального спектру двосторонніх відносин.

Співробітництво у гуманітарній галузі реалізується на основі низки підписаних міждержавних документів, таких як:

-  Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Вірменії про взаємне визнання і еквівалентність документів про освіту і вчені звання від 01.03.2001р.;

-  Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом РВ про співробітництво у галузі туризму від 19.07.1999 р.;

- Угода між Урядом України та Урядом Республіки Вірменія про культурне співробітництво від 05.08.11996 р.;

- Угода про співробітництво у галузі культури між Міністерством культури і мистецтв України та Міністерством кульутри, у справах молоді і спорту Республіки Вірменія;   

-  Програма співробітництва між Міністерствами культури України та Вірменії на 2008-2012 роки (яка передбачає проведення Днів культури Вірменії в Україну (2011 р.) і, відповідно, України у Вірменії (2012 р.), тижня кіно, гастролей театральних колективів, інших спільних заходів тощо).

Крім того, діють угоди про співробітництво між містами-побратимами та навчальними закладами України та Республіки Вірменія, що створює належні умови для розвитку двосторонніх контактів у гуманітарній та освітній сферах.

Зокрема:

- Договір про співробітництво між містами-побратимами Одесою та Єреваном від 28 липня 2000 року;

- Угода про встановлення побратимських зв’язків між містом Київ та містом Єреван від 1 березня 2001 року;

- Угода про співробітництво між Київським Національним Університетом імені Тараса Шевченка та Єреванським Державним Університетом від 22 липня 1997 року;

- Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Національним технічним університетом України „Київський політехнічний інститут” та Державним інженерним університетом Вірменії від 26 січня 2004 року.  

  

З метою забезпечення двостороннього культурного обміну налагоджено співробітництво з вірменськими державними установами, культурними закладами та громадським товариством української діаспори у Вірменії - Федерацією українців Вірменії „Україна”. Налагоджено співробітництво з громадськими організаціями Вірменії, зокрема Асоціацією „Чорнобиль”, Радою об’єднання ветеранів Вірменії. Спільними зусиллями з  українською громадою та Єреванською філією Тернопільського національного економічного університету, який існує з 2001 року, проводяться заходи, присвячені визначним датам в історії України.

Відповідно до положень Програми співробітництва між Міністерством культури і туризму України та Міністерством культури Республіки Вірменія на 2008-2012 роки, у липні 2011 року в рамках візиту Президента РВ до України були проведені Дні культури Вірменії в Україні, що надало новий імпульс розвитку співробітництва в культурно-гуманітарній сфері.

Непересічною подією у двосторонньому співробітництві у культурній галузі стало проведення з 21 по 28 березня 2012 р. Днів культури України у Республіці Вірменія.

Відкриття зазначених заходів відбулось за участі Міністрів культури України та Вірменії М.Кулиняка та А.Погосян.

Важливого імпульсу також надали зустрічі Міністра культури України з Віце-прем’єр-міністром РВ А.Гєворкяном та Міністром культури Вірменії А.Погосян.

В рамках зазначених зустрічей обговорено широкий спектр українсько-вірменського співробітництва. Зокрема, розглянуто питання щодо співробітництва у контексті збереження культурної спадщини двох народів, які знаходяться на території України та Вірменії, подальше співробітництво в культурно-гуманітарній сфері, а також реалізацію досягнутих вищим керівництвом держав домовленостей.

Відповідно до угоди про взаємодію в галузі освіти, громадянам Вірменії щорічно надаються місця для навчання у вищих навчальних закладах України.

Однією з видатних подій культурного життя наших країн стало святкування у липні 2008 року 650-річчя вірменського монастирського комплексу Сурб Хач (Святий Хрест) в Криму, відреставрованого за кошти українського бюджету (понад 11 млн. гривень), в освяченні якого взяли участь Католікос Всіх Вірмен Гарегін II і Президент Вірменії С.Саргсян.

З 8 по 15 липня 2012р. у м. Єреван відбувся традиційний Міжнародний кінофестиваль «Золотий абрикос», на якому були представлені кінострічки представників Київського державного  інституту кіно і телебачення. Серед почесних гостей кінофестивалю був відомий український режисер вірменського походження Р.Балаян.

У квітні 2012 року під егідою ЮНЕСКО відкриттям міжнародної книжкової виставки у Вірменії стартувала програма "Єреван - міжнародна книжкова столиця", яка пройшла спільно з щорічним Форумом перекладачів та видавців країн СНД і Балтії. В рамках цього заходу, а також у контексті проведення у Вірменії Днів культури України у березні ц.р. відбулась презентація українського журналу іноземної літератури «Всесвіт», повністю присвяченого скарбам вірменської літератури. У презентації взяв участь головний редактор журналу Ю.Микитенко.

За значний внесок у поширення вірменської культури у світі, редколегія журналу «Всесвіт» отримали «Золоті медалі» Міністерства культури Республіки Вірменія.

Крім цього, у контексті зазначеної програми, яка тривала протягом року, українські літератори брали участь в організованих Міністерством культури РВ заходах, а також у представленні експозиції вірменської літератури, яку було створено на території України. 

Важливою подією для розвитку українсько-вірменських літературних зв’язків стало видання вірменською мовою книги О.Субтельного «Україна. Історія », «Українські казки» і українською мовою - казок Ов.Туманяна.

Крім того у 2011 році у Києві побачила світ книга – переклад з вірменської мови «Вічний подорожній», про видатну вірменську постать Комітаса. Зазначений доробок був виданий за сприяння Спілки вірмен України.

У липні 2012 року у Спілці письменників Вірменії відбулась презентація двомовної збірки поезій видатних українських поетів, таких як Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Іван Драч у перекладі на вірменську мову. Зазначена подію було приурочена до відзначення 20-ї річниці встановлення українсько-вірменських дипломатичних відносин. У урочистому заході взяли участь відомі літератори та публіцисти РВ.

Непересічної подією для українсько-вірменських культурних взаємин стало видавництво перекладів на вірменську мову збірки поезій «Кобзар» Т.Шевченка. Протягом 2012 року готується перевидання зазначеної книги та триває підготовка нової збірки статей – «Вірмени про Шевченка».

Значною подією для культурного життя Вірменії стала презентація збірки наукових праць Р.Дашкевича «Вірмени в Україні», яка відбулась у червні 2012р. у Музеї стародавніх рукописів «Матенадаран». Ця подія стала значним культурним явищем у Вірменії, оскільки на презентацію було запрошено велику кількість представників наукових, громадських та освітніх кіл.

Також великого резонансу у літературних та наукових колах РВ викликала презентація в Єревані книги української вченої, кандидата філософських наук і арменознавця І.Гаюк, під назвою: «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні», яка відбулась 27 жовтня 2012 р. у сховищі давніх рукописів «Матенадаран».  Зазначена наукова праця розповідає про життя вірмен різних регіонів України, змальовує історію розвитку вірменської культури в нашій державі, а також містить в собі унікальний матеріал, що представляє рідкісні цінності вірменського мистецтва, які вироблялися в Україні.

Важливою подією у культурному співробітництві України з Вірменією стала участь українських науковців у VI-му Міжнародному форумі перекладачів та видавців, під назвою: «Теорія і практика: подолання розриву», який відбувся 6-8 листопада поточного року у м. Єреван.

Повістка форуму передбачала безліч заходів, серед яких презентація книги «Зустріч двох геніїв: М.Коцюбинський і С.Параджанов», яка відбулась 8 листопада 2012р. у Домі-музеї видатного кінорежисера С.Параджанова.

Гідному представленню культурного надбання України у Вірменії також сприяло проведення у вересні 2012 р. в м. Єреван благодійного фестивалю: «Країни під одним дахом».

В рамках фестивалю було представлено економічний, туристичний потенціал Української держави, а також культурну спадщину нашого народу. Крім цього в рамках заходу було організовано презентацію широкого асортименту страв української національної кухні.

В ході фестивалю творчі колективи української громади Вірменії представили широку концертну програму, представивши пісенний репертуар українського народного фольклору.

Україна надає великого значення розширенню двосторонніх зв'язків з Вірменією у сфері освіти і науки.

Вищі навчальні заклади України, маючи значні можливості для підготовки кваліфікованих фахівців з широкого спектру спеціальностей, готові надавати освітні послуги вірменським студентам.

У Вірменії діє Єреванська філія Тернопільського національного економічного університету - єдиного на Південному Кавказі українського вищого навчального закладу. Сьогодні в філії українського вузу навчається 612 студентів (стаціонарна та заочна форма навчання). Випускники отримують дипломи Тернопільського національного економічного університету. За роки існування філії дипломи отримали 785 випускників - громадян Вірменії.

Наразі у контексті налагодження українсько-вірменської міжвузівської взаємодії опрацьовується питання щодо створення на базі Єреванського державного університету та Донецького національного університету Культурно-наукових центрів України та, відповідно, Вірменії.

Рішенням мерії м.Єреван українській громаді виділено ділянку розміром 300 кв.м. в центральній частині міста для встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку.

У 2013 році за сприяння та фінансування лідера партії «Процвітаюча Вірменія», мецената Гагіка Царукяна було виготовлено та встановлено на згаданій ділянці пам’ятник Т.Г.Шевченку.

13 жовтня 2018 року  відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника Т.Г.Шевченку, участь в якій взяли Державний секретар МЗС України А.Заяць, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменія П.Литвин, Депутат Національних Зборів Вірменії, лідер партії «Процвітаюча Вірменія» Г.Царукян, за безпосередньої участі якого було виготовлено та встановлено зазначений монумент, заступник міністра культури Вірменії В.Будумян, українські дипломати та члени їхніх родин, представники української громади Вірменії та актив вірменської діаспори України, посадові особи з числа керівництва Запорізької області, професорсько-викладацький склад та студенти Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету, представники інтелігенції, засобів масової інформації Вірменії.

Незважаючи на те, що між Україною і Вірменією діє міжурядова Угода про співробітництво в галузі туризму, наявні туристичні можливості України та Вірменії використовуються недостатньо.

Примітним явищем у Республіці Вірменія стало проведення в Україні та Польщі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

З метою популяризації цього заходу, дипустановами України та Польщі, спільно з МЗС країни акредитації, на початку червня 2012 року було організовано промоційний турнір з міні-футболу серед команд дипломатичних установ, акредитованих в РВ. Цей захід, який відбувся під назвою: «Україна і Польща запрошують на Євро-2012» було проведено на одному з найпопулярніших футбольних майданчиків Єревану та мало великий позитивний резонанс серед вірменської громадськості.

Крім цього, важливого значення мала участь вірменської делегації, на чолі з Президентом Республіки Вірменія С.Саргсяном, на фінальному матчі Чемпіонату, який відбувся 1 липня 2012 р. у Києві.

Хроніка подій

2012 рік

13 січня 2012 року У контексті відзначення в Республіці Вірменія Дня Соборності та Свободи України, 14 січня 2012 року у приміщенні Культурного центру національних меншин міста Єревана відбулись урочисті збори української громади Вірменії за участі Посла України Івана Кухти та представників Посольства.

2 лютого 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта провів зустріч з новопризначеним мером м.Єреван Тароном Маргаряном.

Основною темою зустрічі стало питання посилення регіонального співробітництва між Єреваном та столицею України – містом Києвом, а також з містами Харків та Одеса, з якими укладено Угоди про встановлення побратимських відносин.

В ході зустрічі Глава дипломатичного представництва України звернувся до муніципальної влади міста з проханням розглянути питання виділення коштів на будівництво і встановлення в Єревані пам’ятника Тарасу Шевченку, під спорудження якого мерією вже було виділено відповідну земельну ділянку.

7 лютого 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі семінару на тему: «Нові виклики регіональній безпеці», який було організовано вірменським представництвом Європейського центру досліджень імені Дж. Маршалла, спільно з Посольством США у Вірменії.

10 лютого 2012 року відбулась зустріч Посла України в Республіці Вірменія Івана Кухти з Міністром культури Республіки Вірменія Асмік Погосян.

20 лютого 2012 року відбулась зустріч Посла України в Республіці Вірменія Івана Кухти з Головою Союзу письменників Республіки Вірменія Левоном Аноняном.

25 лютого ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі конференції: «ЄС та країни СхП: перспективи та бар’єри на шляху лібералізації візового режиму».

14 березня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у заході щодо святкування в Республіці Вірменія «Шевченківських днів», який відбувся у Єреванський вищій школі № 42 імені Т.Г.Шевченка.

16 березня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у заході щодо святкування в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету «Шевченківських днів».

22-28 березня 2012 року в Республіці Вірменія відбулись Дні культури України, у відкритті яких взяли участь Міністр культури України Михайло Кулиняк та Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта.

В рамках проведення Днів культури України, в центральних концертних залах Єревану, зокрема, Єреванському домі камерної музики та Філармонічному залі ім.А.Бабаджаняна, відбулись концерти українських творчих колективів - оркестру «Київська камерата» та хору «Галицькі передзвони», а також було презентовано збірку картин видатних українських художників та представлено літературні доробки українських авторів.

3 квітня 2012 року вийшло інтерв’ю Посла України в Республіці Вірменія І.Кухти для інтернет-видання «Армінфо» під назвою «Дні культури України у Вірменії стали надійним фундаментом для розширення перспектив співпраці».

06 квітня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у зустрічі Президента Республіки Вірменія Сержа Саргсяна з главами дипломатичних місій країн-членів ОБСЄ, акредитованих в Єревані.

14 квітня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь в організованому мерією міста Єреван заході по озелененню єреванського парку «Ахтанак» («Перемога»).

21-23 апреля 2012 года в Республике Армения прошли торжественные мероприятия, посвященные открытию программы «Ереван - Всемирная столица книги 2012 г.« на 500-летию армянского книгопечатания.

24 квітня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія І.П.Кухта відвідав Меморіальний комплекс Цицернакаберд, де поклав вінок на вшанування пам’яті жертв трагічних подій в Османській імперії 1915 року.

26 квітня 2012 р. Посол України Іван Кухта взяв участь у заходах, присвячених 26-м роковинам Чорнобильської катастрофи, які проходили в м.Єреван.

03 травня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта провів зустріч з Президентом Національної авіакомпанії Вірменії «Армавіа» Михайлом Багдасаровим.

09 травня 2012 р. Посол України Іван Кухта та співробітники Посольства України в Республіці Вірменія взяли участь у заході, присвяченому відзначенню 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

15 травня 2012 року в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ) відбулась науково-практична конференція на тему: «Економічна ситуація в Республіці Вірменія у післякризовий період», в роботі якої взяв участь Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта.

17 травня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта здійснив робочу поїздку до м. Воскеваз (Єреванська область), з метою участі в урочистих заходах присвячених річниці встановлення українсько-вірменського побратимства.

24 травня 2012 року в Єреванському музеї С.Параджанова відбулась презентація документального фільму режисерів Ольги Онишко та Сари Фаргат «Три історії Галичини», яку було організовано зусиллями Посольств України і Польщі спільно з представництвом у Республіці Вірменія місії ООН.

28 травня 2012 р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта відвідав меморіальний комплекс Сардарапатської битви, де спільно з керівництвом Республіки Вірменія взяв участь у святкових заходах, присвячених Дню Республіки.

31 травня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта здійснив робочу поїздку до м.Іджеван, в рамках якої провів переговори з Губернатором Тавушського регіону та мером міста, а також відвідав міжнародний коледж «Галік», де зустрівся із ректором цього навчального закладу та виступив перед студентами.

2-3 червня 2012 року у м. Єреван відбувся чемпіонат з міні-футболу серед команд дипломатичного корпусу, акредитованого у Вірменії, з метою пропагування в РВ проведення фінальної частини Євро-2012.

3 липня 2012 року Інтерв'ю Надзвичайного і Повноважного Посла України у Вірменії Івана Кухти агентству Новини Вірменії - NEWS.am.

4 липня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі міжнародної конференції «Вірменія у Європі», організаторами якої виступили Центр вивчення Європи Єреванського державного університету Вірменії та Громадський форум Східного Партнерства.

12 липня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта традиційно взяв участь в урочистій церемонії вручення дипломів випускникам Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету.

12 липня 2012 року у Спілці письменників Республіки Вірменія відбулась презентація двомовної українсько-вірменської збірки творів українських поетів «Вірші», організатором якої виступило Посольство України в Республіці Вірменія.

З 29 липня по 1 серпня 2012 року в рамках проведення науково-практичного семінару: «Становище українців на Кавказі» в Республіці Вірменія перебувала делегація Української Всесвітньої координаційної ради (УВКР) на чолі з її Головою Михайлом Ратушним.

23 серпня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта дав інтерв’ю провідним вірменським засобам масової інформації, зокрема інформаційному інтернет-порталу «Arka.am» та телеканалу «Вірменія», які були присвячені відзначенню Днів Державного прапора та Незалежності України.

30 серпня ц.р. з метою обговорення питань наукового та гуманітарного співробітництва між вищими навчальними закладами України та Республіки Вірменія відбулась робоча зустріч Посла України в Республіці Вірменія Івана Кухти із Ректором Єреванського державного університету архітектури та будівництва Оганесом Токмаджяном.

10 вересня ц.р. у столиці Республіки Вірменія - місті Єреван Посольство України в Республіці Вірменія провело урочисте прийняття з нагоди 21-ї річниці незалежності України.

18 вересня 2012 року відбувся урочистий захід, присвячений відзначенню 21-ї річниці Незалежності України (24 серпня) та Республіки Вірменія (21 вересня), організатором якого виступила Федерація українців Вірменії «Україна».

26 вересня 2012 року Посольство України виступило організатором та взяло участь у благодійному фестивалі: «Країни під одним дахом», який відбувся на одному з центральних майданів міста Єреван.

28 вересня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта прийняв делегацію Донецького національного університету, яка перебувала у м. Єреван з метою участі у науковому семінарі «Використання сучасних методичних та дослідницьких інструментів в академічній освіті» (24-28 вересня 2012 року).

9 жовтня 2012р. з метою обговорення питань українсько-вірменського співробітництва у освітній та науковій галузі, а також перспектив співпраці між навчальними закладами України та Вірменії, Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта провів зустріч з Міністром освіти і науки Республіки Вірменія Арменом Ашотяном.

18 жовтня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі засідання Ради з туризму країн-учасниць СНД та Міжнародній конференції «Універсальні цінності та культурне різноманіття у 21-му столітті, який внесок може зробити туризм?», відкриття яких відбулась 18 жовтня 2012 р. у місті Єреван.

 18-19 жовтня 2012 року у Вірменії в м. Єреван відбувся ІІ з’їзд вчителів та працівників освіти держав-учасниць СНД, в роботі якого взяли учать Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта та дипломати ПУ.

20 жовтня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта прийняв делегацію Донецького національного університету на чолі з Героєм України, академіком Національної академії наук України В.П.Шевченком, яка перебувала у м. Єреван на запрошення Єреванського державного університету.  

27 жовтня 2012 року у Вірменському сховищі давніх рукописів «Матенадаран» у м. Єреван відбулась презентація книги українського вченого, філософа і арменознавця Ірини Гаюк «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні», яка відбулась.  

12 листопада ц.р. Посол України у Вірменії Іван Кухта зустрівся із Ректором Єреванського державного університету Арамом Сімоняном. Основним питанням, яке було розглянуто в рамках зустрічі, стало створення на базі Єреванського державного університету та Донецького національного університету українсько-вірменських наукових центрів, про що вже було досягнуто відповідні домовленості на рівні керівництва ВНЗ.

24 листопада ц.р. в приміщені Культурного центру національних меншин Республіки Вірменія у місті Єреван відбулись заходи з вшанування пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами початку Голодомору 1932-1933 років в Україні.

27 листопада 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у Міжнародній конференції, на тему: «Європейська інтеграція 2012 – дотримання європейських цінностей: недискримінація», яку було організовано Міжнародним центром з питань розвитку людини за підтримки Представництва ЄС у Вірменії та Фонду ім. Фрідріха Еберта.

2 грудня 2012 року у Малому залі єреванської філармонії відбувся урочистий захід та широка концертна програма з нагоди відзначення 15-річчя з моменту створення Федерації українців Вірменії «Україна». Організаторами заходу виступили представники української громади, що проживають на теренах Вірменії, а самі урочистості відбулись за активного сприяння Посольства України.

5 грудня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта зустрівся з активом новоствореної Молодіжної громадської організації українців Вірменії «Юність», на чолі з її Головою Мері Тирацуян.

2013 рік.

Травень – в м. Єревані встановлено пам`ятник Т.Г.Шевченку.

Вересень – на базі будинку - музею С.Параджанова відбулась науково-практична конференція «Україна і Параджанов».

Листопад – за сприянням Почесного консула України у Вірменії С.Саакяна у м. Гюмрі день України за участю української діаспори, а також представників інших культурних меншин у Вірменії.

2014 рік.

Березень – відкрито клас-музей Т.Г.Шевченку в школі № 42.

Квітень – спільно зі Спілкою пісенників Вірменії було проведено науково-практичну конференцію, присвячену 200 річчю з дня народження Кобзаря.

Червень – на базі Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету відбувся конкурс творів серед студентів на шевченківську тему.

Липень - фільм «Плем'я» українського режисера Слабошпицького став переможцем XI Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос» у номінації «Ігрове кіно».

Вересень – спільно з українською діаспорою Вірменії було проведено конкурс вишиванок та виставка рукоділля на українську тематику.

Жовтень – в рамках фестивалю «Країни під одним дахом» за підтримкою Посольства України був відкритий український павільйон, де була широко представлена українська кухня та вироби народної творчості.

Грудень – в школі №77 м. Єревана  за сприянням Посольства відбувся святковий захід «Як святкують Різдво в Україні» за участю дітей української громади.

2015 рік.

Хроніка подій

17 січня 2015 року в приміщені Культурного Центру національних меншин Вірменії Посольство України спільно із українською громадою Вірменії провели захід у пам`ять жертв терору.

Під час заходу було вшановано пам`ять загиблих від терористичного нападу біля м. Волноваха Донецької області та вірменської родини, яка була жорстока вбита в м. Гюмрі.

22 січня 2015 року у контексті відзначення в Республіці  Вірменія Дня Соборності та Свободи України у приміщенні Культурного центру національних меншин міста Єревана відбулись урочисті збори української громади Вірменії за участі Посла України Івана Кухти та представників Посольства.

22 січня 2015 року  з нагоди відзначення Дня Соборності України співробітники Посольства України в Республіці Вірменія спільно з українською діаспорою поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку в Єревані.

На базі Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету було проведено тематичний захід з нагоди Дня Соборності.

20 лютого 2015 року Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта та співробітники Посольства взяли участь у заходах, присвячених Дню Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014р.).  пам»яті Героям  Небесної Сотні.

В рамках заходів Посол України в РВ І.Кухта та співробітники Посольства спільно із українською громадою та представниками національних меншин Вірменії взяли участь у поминальній службі пам’яті  Героям Небесної Сотні в церкві Єревану „Сурб Зоравор”.

9 березня 2015 року в Єревані відбулися заходи з відзначення 201-ої річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка.

Представники посольства, української діаспори, учні єреванської школи №42 ім.Т.Г.Шевченка, студенти єреванської філії ТНЕУ з нагоди вшанування цієї дати поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

13 березня 2015 року в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету відбувся літературно-музичний захід з нагоди 201-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького.

27 березня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта прийняв участь у конференції "Міжетнічна згода - запорука розвитку держави".

Конференція була організована Аналітичним центром з питань глобалізації та регіонального розвитку.

13 квітня 2015 року за участю Посла України в Республіці Вірменія І.Кухти та представників української громади у Єревані в Культурному центрі національних менших відбувся захід присвячений Дню Великодня.

26 квітня 2015 року  Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у заходах з нагоди 29-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

05 травня 2015 року в Посольстві України в Республіці Вірменія відбулася  зустріч з ветеранами Другої світової війни.

Перед ветеранами виступив Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта.

Поінформував про святкування 70-ої річниці завершення Другої світової війни.

9 травня 2015 року співробітники Посольства України в Республіці Вірменія спільно з дипломатичним корпусом, акредитованим в Єревані, вшанували пам’ять загиблих у  Другій Світовій війні.

З 11 по 15 травня 2015 року  в Єревані пройшов форум Темпус проекту «Сприяння життєздатним та автономним системам вищої освіти у регіонах Східного сусідства» за участю української делегації Міністерства освіти і науки України.

 14 травня 2016р. Міністр освіти і науки України С.М.Квіт, в рамках участі в Конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти, відвідав Єреванський філіал Тернопільського національного економічного університету.

22 травня 2016 р. Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта взяв  участь у роботі наукової конференції  «Роль інформаційних технологій в розвитку економіки», яка пройшла в  Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету.

7 вересня 2016 р. у м.Севан творчий колектив української громади у Республіці Вірменія, хор «Дніпро» (м.Єреван),  провів урочистий концерт в рамках відзначення Днів незалежності України і Вірменії

3 листопада 2016 р. в приміщенні Союзу письменників Вірменії проведено урочисте засідання з вшанування творчості видатного вірменського поета, літературознавця, чудового перекладача української поезії на вірменську мову Левона Міріджаняна.

29  листопада 2016 р. Посольством України в РВ  було проведено урочисті та культурно-мистецькі заходи  із вшанування 82-ї річниці пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр. в  місті Єревані.

26 червня 2017 р. в Посольстві України в Республіці Вірменія відбулося відзначення Дня кримськотатарського прапору, у ході якого було зазначено ,що вперше кримськотатарський прапор було прийнято Курултаєм кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Після проголошення Україною у 1991 році незалежності блакитний стяг був прийнятий Курултаєм кримськотатарського народу як національний.

26 червня 2017 р. в Єреванському навчально-науковому інституті Тернопільського національного економічного університету відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення 21-ї річниці Конституції України, участь в яких взяли співробітники Посольства України в Республіці Вірменія, представники української діаспори в цій південно-кавказькій країні, координатор координаційної ради національно-культурних організацій національних меншин при Президентові Вірменії Н.Гулян тощо.

2 серпня 2017 р. співробітники Посольства України в Республіці Вірменія взяли участь у святковому заході, присвяченому врученню дипломів випускникам Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету.

23 серпня 2017 р. співробітники Посольства України в Республіці Вірменія за участю представників української діаспори та професорсько-викладацького складу Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету здійснили покладання квітів до пам'ятника Т.Шевченка у рамках відзначення Дня Державного Прапору та Дня незалежності України.

23 серпня 2017 р. в Посольстві України в Республіці Вірменія відбувся святковий концерт ансамблю "Дніпро", присвячений відзначенню Дня Державного Прапору та Дня незалежності України. Участь у святкуванні взяли співробітники Посольства та члени їх родин, представники української діаспори, професорсько-викладацький склад та студенти Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету.

5 вересня 2017 р. Посольством України в Республіці Вірменія в готелі «Radisson Blu» (м. Єреван) проведено урочисте прийняття з нагоди відзначення 26-ї річниці незалежності України. Участь у заході взяли представники Уряду та Національних Зборів Вірменії, мерії м. Єреван, дипломатичних установ, акредитованих у Вірменії, української громади, бізнесових кіл і вірменської інтелігенції, неурядових організацій, експертних і політологічних кіл тощо.

15 жовтня 2017 р. на базі Федерації українців Вірменії відбувся відкритий урок української недільної школи, участь в якому взяли Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Вірменія В.Сердега, співробітники Посольства та представники української громади Вірменії.

28 листопада 2017 р. в Єреванському навчально-науковому інституті Тернопільського національного економічного університету відбулися заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу та з відзначення Дня Гідності та Свободи. Участь у заходах взяли професорсько-викладацький склад та студенти навчального закладу, співробітники Посольства України в Республіці Вірменія, представники української діаспори та вірменського експертного середовища.

26 грудня 2017 р. у Посольстві відбулася зустріч з представниками громадськості – «шістдесятниками» Паруйром Айрикяном, Азатом Аршяканом, Варданом Арутюняном та Разміком Маркосяном. Тимчасовий повірений України відзначив роль В.Чорновола у створенні української держави, а вірменські дисиденти, які були особисто знайомі з В.Чорноволом, поділилися спогадами про перебування у місцях позбавлення волі з українськими дисидентами та спільну боротьбу з радянським тоталітарним режимом.

22 січня 2018 р. в приміщенні Федерації українців Вірменії «Україна» за участю співробітників Посольства, членів їхніх родин та представників української громади Вірменії відбулися урочисті заходи з нагоди святкування знакової події в історії нашої держави - 99-ї річниці Дня Соборності України.

9 березня 2018 р. в Єревані відбулись урочисті заходи з відзначення 204-ої річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка. У заходах взяли участь керівництво Федерації українців  Вірменії "Україна", співробітники Посольства України в РВ та члени їх родин, представники української діаспори, студенти Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету, учні та викладачі єреванської школи №42 ім. Т.Г.Шевченка, представники місцевої інтелігенції.

4 квітня 2018 р. Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Вірменія Д.Автономов відвідав Єреванську старшу школу №42 ім.Т.Шевченка.Відбулася бесіда з директором школи Елеонорою Туманян та ознайомлення з експозицією класу-музею Т.Шевченка школи.
Були обговорені питання подальшого співробітництва між Посольством України в Республіці Вірменія та школою.

23 серпня 2018 р. у Посольстві України в Республіці Вірменія відбулася урочиста церемонія піднняття Державного Прапора України.

7 вересня 2018 р. співробітники Посольства України у Вірменії та представники української громади Вірменії долучилися до Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті», присвяченої 85-м роковинам Голодомору 1932-1933 років.

4 жовтня 2018 р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменія П.Литвин відвідав Єреванський науково-дослідний Інститут Тернопільського національного економічного Університету. П.Литвин презентував бібліотеці ЄНДІ ТНЕУ друковані та електронні видання з історії України. У ході зустрічі з професорсько-викладацьким складом ЄНДІ ТНЕУ були обговорені питання українсько-вірменської взаємодії в економічній та гуманітарній сферах, питання подальшого функціонування та розвитку ЄНДІ ТНЕУ.

13 жовтня 2018 р. в м. Єреван відбулася урочиста церемонія відкриття першого у Вірменії пам’ятника великому українському поету Тарасу Григоровичу Шевченку. У заході взяли участь Державний секретар Міністерства закордонних справ України А.Заяць, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменія П.Литвин, Депутат Національних Зборів Вірменії, лідер партії «Процвітаюча Вірменія» Г.Царукян, за безпосередньої участі якого було виготовлено та встановлено зазначений монумент, заступник міністра культури Вірменії В.Будумян, українські дипломати та члени їхніх родин, представники української громади Вірменії та актив вірменської діаспори України, посадові особи з числа керівництва Запорізької області, професорсько-викладацький склад та студенти Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету, представники інтелігенції, засобів масової інформації Вірменії тощо.

18 жовтня 2018 р. у рамках візиту до Республіки Вірменія Заступник міністра закордонних справ України В.М.Боднар та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменія П.М.Литвин відвідали пам’ятник видатному українському поетові Т.Г.Шевченку та здійснили покладання квітів до монументу Великому Кобзарю.

2 листопада 2018 р. Посольством України в Республіці Вірменія в готелі «Marriot Hotel Yerevan» (м. Єреван) проведено урочисте прийняття з нагоди відзначення 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя встановлення українсько-вірменських дипломатичних відносин.

17 листопада 2018 р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменія Петро Литвин відвідав з робочим візитом м.Ванадзор, де взяв участь у святковому концерті з нагоди відзначення 20-річчя творчої діяльності ансамблю української пісні «Вербиченька», який діє на основі ванадзорського відділення української громади Вірменії.

21 листопада 2018 р. в Посольстві України в Республіці Вірменія відбулися заходи з відзначення Дня Гідності та Свободи.

22 листопада 2018 р. на базі Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету за участю Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Вірменія Петра Литвина та співробітників Посольства, професорсько-викладацького складу та студентів навчального закладу, членів української громади Вірменії, а також представників вірменського експертного середовища  відбулася конференція «85-ті роковини Голодомору українського народу. Україна пам’ятає – світ визнає!».

У перших сутінках 24 листопада 2018 року в Єревані на честь мільйонів невинних жертв Голодомору 1932-1933 р. в Україні - геноциду українського народу проведено акцію "Запали свічку пам'яті". Участь у заході взяли Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Вірменії Петро Литвин з дружиною, дипломати Посольства України в Республіці Вірменія та члени їхніх родин, Почесний консул України в Ванадзорі Саак Гудратян, представники Єреванського навчально-наукового інституту Тернопільського національного економічного університету, члени української громади Вірменії тощо.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux