Посольство України в Республіці Вірменія

, Київ 15:14

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Вірменією

Сучасний стан і перспективи співробітництва в культурно-гуманітарній сфері між Україною та Вірменією

 

Розвиток співробітництва України з Республікою Вірменія в культурно-гуманітарній сфері є однією з важливих складових загального спектру двосторонніх відносин.

Співробітництво у гуманітарній галузі реалізується на основі низки підписаних міждержавних документів, таких як:

-  Угода між Кабінетом Міністрів України і Урядом Вірменії про взаємне визнання і еквівалентність документів про освіту і вчені звання від 01.03.2001р.;

-  Угода між Кабінетом Міністрів України та Урядом РВ про співробітництво у галузі туризму від 19.07.1999 р.;

-  Програма співробітництва між Міністерствами культури України та Вірменії на 2008-2012 роки (яка передбачає проведення Днів культури Вірменії в Україну (2011 р.) і, відповідно, України у Вірменії (2012 р.), тижня кіно, гастролей театральних колективів, інших спільних заходів тощо).

Крім того, діють угоди про співробітництво між містами-побратимами та навчальними закладами України та Республіки Вірменія, що створює належні умови для розвитку двосторонніх контактів у гуманітарній та освітній сферах.

Зокрема:

- Договір про співробітництво між містами-побратимами Одесою та Єреваном від 28 липня 2000 року;

- Угода про встановлення побратимських зв’язків між містом Київ та містом Єреван від 1 березня 2001 року;

- Угода про співробітництво між Київським Національним Університетом імені Тараса Шевченка та Єреванським Державним Університетом від 22 липня 1997 року;

- Договір про партнерство, співробітництво та науковий обмін між Національним технічним університетом України „Київський політехнічний інститут” та Державним інженерним університетом Вірменії від 26 січня 2004 року.  

З метою забезпечення двостороннього культурного обміну налагоджено співробітництво з вірменськими державними установами, культурними закладами та громадським товариством української діаспори у Вірменії - Федерацією українців Вірменії „Україна”. Налагоджено співробітництво з громадськими організаціями Вірменії, зокрема Асоціацією „Чорнобиль”, Радою об’єднання ветеранів Вірменії. Спільними зусиллями з  українською громадою та Єреванською філією Тернопільського національного економічного університету, який існує з 2001 року, проводяться заходи, присвячені визначним датам в історії України.

Відповідно до положень чинної Програми співробітництва між Міністерством культури і туризму України та Міністерством культури Республіки Вірменія на 2008-2012 роки, у липні 2011 року в рамках візиту Президента РВ до України були проведені Дні культури Вірменії в Україні, що надало новий імпульс розвитку співробітництва в культурно-гуманітарній сфері.

Непересічною подією у двосторонньому співробітництві у культурній галузі стало проведення з 21 по 28 березня ц.р. Днів культури України у Республіці Вірменія.

Відкриття зазначених заходів відбулось за участі Міністрів культури України та Вірменії М.Кулиняка та А.Погосян.

Важливого імпульсу також надали зустрічі Міністра культури України з Віце-прем’єр-міністром РВ А.Гєворкяном та Міністром культури Вірменії А.Погосян.

В рамках зазначених зустрічей обговорено широкий спектр українсько-вірменського співробітництва. Зокрема, розглянуто питання щодо співробітництва у контексті збереження культурної спадщини двох народів, які знаходяться на території України та Вірменії, подальше співробітництво в культурно-гуманітарній сфері, а також реалізацію досягнутих вищим керівництвом держав домовленостей.

Відповідно до угоди про взаємодію в галузі освіти, громадянам Вірменії щорічно надаються місця для навчання у вищих навчальних закладах України.

Однією з видатних подій культурного життя наших країн стало святкування у липні 2008 року 650-річчя вірменського монастирського комплексу Сурб Хач (Святий Хрест) в Криму, відреставрованого за кошти українського бюджету (понад 11 млн. гривень), в освяченні якого взяли участь Католікос Всіх Вірмен Гарегін II і Президент Вірменії С.Саргсян. Крім цього, за рахунок львівської міської ради проводяться роботи з реставрації стінопису Вірменського кафедрального собору у Львові, а також за державою виділяються кошти на підтримку церков у Ялті та Феодосії.

Минулого року під Києвом розпочалось будівництво найбільшого у Європі Кафедрального собору Вірменської апостольської церкви.

З 8 по 15 липня 2012р. у м. Єреван відбувся традиційний Міжнародний кінофестиваль «Золотий абрикос», на якому представлені кінострічки представників Київського державного  інституту кіно і телебачення. Серед почесних гостей кінофестивалю був відомий український режисер вірменського походження Р.Балаян.

У квітні 2012 року під егідою ЮНЕСКО відкриттям міжнародної книжкової виставки у Вірменії стартувала програма "Єреван - міжнародна книжкова столиця", яка пройшла спільно з щорічним Форумом перекладачів та видавців країн СНД і Балтії. В рамках цього заходу, а також у контексті проведення у Вірменії Днів культури України у березні ц.р. відбулась презентація українського журналу іноземної літератури «Всесвіт», повністю присвяченого скарбам вірменської літератури. У презентації взяв участь головний редактор журналу Ю.Микитенко.

За значний внесок у поширення вірменської культури у світі, редколегія журналу «Всесвіт» отримали «Золоті медалі» Міністерства культури Республіки Вірменія.

Крім цього, у контексті зазначеної програми, яка тривала протягом року, українські літератори брали участь у організованих Міністерством культури РВ заходах, а також у представленні експозиції вірменської літератури, яку було створено на території України. 

Важливою подією для розвитку українсько-вірменських літературних зв’язків стало видання вірменською мовою книги О.Субтельного «Україна. Історія », «Українські казки» і українською мовою - казок Ов.Туманяна.

Крім того у 2011 році у Києві побачила світ книга – переклад з вірменської мови «Вічний подорожній», про видатну вірменську постать Комітаса. Зазначений доробок був виданий за сприяння Спілки вірмен України.

У липні 2012 року у Спілці письменників Вірменії відбулась презентація двомовної збірки поезій видатних українських поетів, таких як Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Іван Драч у перекладі на вірменську мову. Зазначена подію було приурочена до відзначення 20-ї річниці встановлення українсько-вірменських дипломатичних відносин. У урочистому заході взяли участь відомі літератори та публіцисти РВ.

Непересічної подією для українсько-вірменських культурних взаємин стало видавництво перекладів на вірменську мову збірки поезій «Кобзар» Т.Шевченка. Протягом 2012 року готується перевидання зазначеної книги та триває підготовка нової збірки статей – «Вірмени про Шевченка».

Значною подією для культурного життя Вірменії стала презентація збірки наукових праць Р.Дашкевича «Вірмени в Україні», яка відбулась у червні 2012р. у Музеї стародавніх рукописів «Матенадаран». Ця подія стала значним культурним явищем у Вірменії, оскільки на презентацію було запрошено велику кількість представників наукових, громадських та освітніх кіл.

Також великого резонансу у літературних та наукових колах РВ викликала презентація в Єревані книги української вченої, кандидата філософських наук і арменознавця І.Гаюк, під назвою: «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні», яка відбулась 27 жовтня ц.р. у сховищі давніх рукописів «Матенадаран».  Зазначена наукова праця розповідає про життя вірмен різних регіонів України, змальовує історію розвитку вірменської культури в нашій державі, а також містить в собі унікальний матеріал, що представляє рідкісні цінності вірменського мистецтва, які вироблялися в Україні.

Важливою подією у культурному співробітництві України з Вірменією стала участь українських науковців у VI-му Міжнародному форумі перекладачів та видавців, під назвою: «Теорія і практика: подолання розриву», який відбувся 6-8 листопада поточного року у м. Єреван.

Повістка форуму передбачала безліч заходів, серед яких презентація книги «Зустріч двох геніїв: М.Коцюбинський і С.Параджанов», яка відбулась 8 листопада ц.р. у Домі-музеї видатного кінорежисера С.Параджанова.

Гідному представленню культурного надбання України у Вірменії також сприяло проведення у вересні 2012 р. в м. Єреван благодійного фестивалю: «Країни під одним дахом».

В рамках фестивалю було представлено економічний, туристичний потенціал Української держави, а також культурну спадщину нашого народу. Крім цього в рамках заходу було організовано презентацію широкого асортименту страв української національної кухні.

В ході фестивалю творчі колективи української громади Вірменії представили широку концертну програму, представивши пісенний репертуар українського народного фольклору.

Україна надає великого значення розширенню двосторонніх зв'язків з Вірменією у сфері освіти і науки.

Вищі навчальні заклади України, маючи значні можливості для підготовки кваліфікованих фахівців з широкого спектру спеціальностей, готові надавати освітні послуги вірменським студентам.

У Вірменії діє Єреванська філія Тернопільського національного економічного університету - єдиного на Південному Кавказі українського вищого навчального закладу. Сьогодні в філії українського вузу навчається 612 студентів (стаціонарна та заочна форма навчання). Випускники отримують дипломи Тернопільського національного економічного університету. За роки існування філії дипломи отримали 785 випускників - громадян Вірменії.

Наразі у контексті налагодження українсько-вірменської міжвузівської взаємодії опрацьовується питання щодо створення на базі Єреванського державного університету та Донецького національного університету Культурно-наукових центрів України та, відповідно, Вірменії.

Рішенням мерії м.Єреван українській громаді виділено ділянку розміром 300 кв.м. в центральній частині міста для встановлення пам’ятника Т.Г.Шевченку. Наразі на цьому місці встановлено пам'ятний знак.

Незважаючи на те, що між Україною і Вірменією діє міжурядова Угода про співробітництво в галузі туризму, наявні туристичні можливості України та Вірменії використовуються недостатньо.

Важливим елементом розширення культурно-гуманітарного співробітництва стала активізація політичного діалогу між двома державами.

Так, під час зустрічей, в рамках візитів до України Президента Республіки Вірменія С.Саргсяна, а також до Вірменії Голови Верховної Ради України В.Литвина та Міністра закордонних справ України К.Грищенка, вищим політичним керівництвом наших держав було розглянуто актуальний стан та нагальні проблеми, що існують у культурно-гуманітарній та освітній сферах. Результати переговорів були оформлені у відповідні доручення усім причетним міністерствам і відомствам обох країн щодо вирішення питань, які сьогодні стоять на порядку денному українсько-вірменських відносин, у тому числі і на гуманітарному напрямі. 

Помітним явищем у Республіці Вірменія стало проведення в Україні та Польщі фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу Євро-2012.

З метою популяризації цього заходу, дипустановами України та Польщі, спільно з МЗС країни акредитації, на початку червня 2012 року було організовано промоційний турнір з міні-футболу серед команд дипломатичних установ, акредитованих в РВ. Цей захід, який відбувся під назвою: «Україна і Польща запрошують на Євро-2012» було проведено на одному з найпопулярніших футбольних майданчиків Єревану та мало великий позитивний резонанс серед вірменської громадськості.

Крім цього, важливого значення мала участь вірменської делегації, на чолі з Президентом Республіки Вірменія С.Саргсяном, на фінальному матчі Чемпіонату, який відбувся 1 липня ц.р. у Києві.  

Українська громада у Вірменії.

Згідно з переписом населення 2001 року у Вірменії проживає 1633 етнічних українця. Більшість членів громади - жінки, які приїхали до Вірменії за розподілом після закінчення навчальних закладів або вийшли заміж за вірмен, що проходили військову службу в Україні.

Міністерством юстиції Республіки Вірменія зареєстровано три українських об'єднання - Федерація українців Вірменії "Україна" (голова - Р.Явір), Союз українців (у минулому - українська культурна громада "Червона калина", Голова - А. Пархоменко) та створена у 2012 році організація української молоді Вірменії «Юність». На даний час, Союз українців фактично припинив свою діяльність.

Створена у 1995 році Федерація українців Вірменії "Україна", спільно з новоутвореною молодіжною організацією українців Вірменії проводять роботу, спрямовану на задоволення потреб вірменського українства, збереження та пропаганду української культури, традицій, звичаїв.

Керівництвом Федерації створені регіональні відділення у містах Ванадзор, Гюмрі, Раздан, Іджеван і Севан.

Українська громада у Вірменії активно долучається до реалізації заходів присвячених важливим історичним та культурним подіям нашої держави.

Знаковою подією у житті української громади у РВ стало відзначення 2 грудня 2012 року 15-річчя діяльності Федерації та українського пісенного ансамблю громади «Дніпро».

 

Хроніка подій

2012 рік

13 січня 2012 року У контексті відзначення в Республіці Вірменія Дня Соборності та Свободи України, 14 січня 2012 року у приміщенні Культурного центру національних меншин міста Єревана відбулись урочисті збори української громади Вірменії за участі Посла України Івана Кухти та представників Посольства.

2 лютого 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта провів зустріч з новопризначеним мером м.Єреван Тароном Маргаряном.

Основною темою зустрічі стало питання посилення регіонального співробітництва між Єреваном та столицею України – містом Києвом, а також з містами Харків та Одеса, з якими укладено Угоди про встановлення побратимських відносин.

В ході зустрічі Глава дипломатичного представництва України звернувся до муніципальної влади міста з проханням розглянути питання виділення коштів на будівництво і встановлення в Єревані пам’ятника Тарасу Шевченку, під спорудження якого мерією вже було виділено відповідну земельну ділянку.

7 лютого 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі семінару на тему: «Нові виклики регіональній безпеці», який було організовано вірменським представництвом Європейського центру досліджень імені Дж. Маршалла, спільно з Посольством США у Вірменії.

10 лютого 2012 року відбулась зустріч Посла України в Республіці Вірменія Івана Кухти з Міністром культури Республіки Вірменія Асмік Погосян.

20 лютого 2012 року відбулась зустріч Посла України в Республіці Вірменія Івана Кухти з Головою Союзу письменників Республіки Вірменія Левоном Аноняном.

25 лютого ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі конференції: «ЄС та країни СхП: перспективи та бар’єри на шляху лібералізації візового режиму».

14 березня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у заході щодо святкування в Республіці Вірменія «Шевченківських днів», який відбувся у Єреванський вищій школі № 42 імені Т.Г.Шевченка.

16 березня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у заході щодо святкування в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету «Шевченківських днів».

22-28 березня 2012 року в Республіці Вірменія відбулись Дні культури України, у відкритті яких взяли участь Міністр культури України Михайло Кулиняк та Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта.

В рамках проведення Днів культури України, в центральних концертних залах Єревану, зокрема, Єреванському домі камерної музики та Філармонічному залі ім.А.Бабаджаняна, відбулись концерти українських творчих колективів - оркестру «Київська камерата» та хору «Галицькі передзвони», а також було презентовано збірку картин видатних українських художників та представлено літературні доробки українських авторів.

3 квітня 2012 року вийшло інтерв’ю Посла України в Республіці Вірменія І.Кухти для інтернет-видання «Армінфо» під назвою «Дні культури України у Вірменії стали надійним фундаментом для розширення перспектив співпраці».

06 квітня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у зустрічі Президента Республіки Вірменія Сержа Саргсяна з главами дипломатичних місій країн-членів ОБСЄ, акредитованих в Єревані.

14 квітня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь в організованому мерією міста Єреван заході по озелененню єреванського парку «Ахтанак» («Перемога»).

21-23 апреля 2012 года в Республике Армения прошли торжественные мероприятия, посвященные открытию программы «Ереван - Всемирная столица книги 2012 г.« на 500-летию армянского книгопечатания.

24 квітня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія І.П.Кухта відвідав Меморіальний комплекс Цицернакаберд, де поклав вінок на вшанування пам’яті жертв трагічних подій в Османській імперії 1915 року.

26 квітня 2012 р. Посол України Іван Кухта взяв участь у заходах, присвячених 26-м роковинам Чорнобильської катастрофи, які проходили в м.Єреван.

03 травня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта провів зустріч з Президентом Національної авіакомпанії Вірменії «Армавіа» Михайлом Багдасаровим.

09 травня 2012 р. Посол України Іван Кухта та співробітники Посольства України в Республіці Вірменія взяли участь у заході, присвяченому відзначенню 67-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

15 травня 2012 року в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету (ТНЕУ) відбулась науково-практична конференція на тему: «Економічна ситуація в Республіці Вірменія у післякризовий період», в роботі якої взяв участь Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта.

17 травня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта здійснив робочу поїздку до м. Воскеваз (Єреванська область), з метою участі в урочистих заходах присвячених річниці встановлення українсько-вірменського побратимства.

24 травня 2012 року в Єреванському музеї С.Параджанова відбулась презентація документального фільму режисерів Ольги Онишко та Сари Фаргат «Три історії Галичини», яку було організовано зусиллями Посольств України і Польщі спільно з представництвом у Республіці Вірменія місії ООН.

28 травня 2012 р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта відвідав меморіальний комплекс Сардарапатської битви, де спільно з керівництвом Республіки Вірменія взяв участь у святкових заходах, присвячених Дню Республіки.

31 травня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта здійснив робочу поїздку до м.Іджеван, в рамках якої провів переговори з Губернатором Тавушського регіону та мером міста, а також відвідав міжнародний коледж «Галік», де зустрівся із ректором цього навчального закладу та виступив перед студентами.

2-3 червня 2012 року у м. Єреван відбувся чемпіонат з міні-футболу серед команд дипломатичного корпусу, акредитованого у Вірменії, з метою пропагування в РВ проведення фінальної частини Євро-2012.

3 липня 2012 року Інтерв'ю Надзвичайного і Повноважного Посла України у Вірменії Івана Кухти агентству Новини Вірменії - NEWS.am.

4 липня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі міжнародної конференції «Вірменія у Європі», організаторами якої виступили Центр вивчення Європи Єреванського державного університету Вірменії та Громадський форум Східного Партнерства.

12 липня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта традиційно взяв участь в урочистій церемонії вручення дипломів випускникам Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету.

12 липня 2012 року у Спілці письменників Республіки Вірменія відбулась презентація двомовної українсько-вірменської збірки творів українських поетів «Вірші», організатором якої виступило Посольство України в Республіці Вірменія.

З 29 липня по 1 серпня 2012 року в рамках проведення науково-практичного семінару: «Становище українців на Кавказі» в Республіці Вірменія перебувала делегація Української Всесвітньої координаційної ради (УВКР) на чолі з її Головою Михайлом Ратушним.

23 серпня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта дав інтерв’ю провідним вірменським засобам масової інформації, зокрема інформаційному інтернет-порталу «Arka.am» та телеканалу «Вірменія», які були присвячені відзначенню Днів Державного прапора та Незалежності України.

30 серпня ц.р. з метою обговорення питань наукового та гуманітарного співробітництва між вищими навчальними закладами України та Республіки Вірменія відбулась робоча зустріч Посла України в Республіці Вірменія Івана Кухти із Ректором Єреванського державного університету архітектури та будівництва Оганесом Токмаджяном.

10 вересня ц.р. у столиці Республіки Вірменія - місті Єреван Посольство України в Республіці Вірменія провело урочисте прийняття з нагоди 21-ї річниці незалежності України.

18 вересня 2012 року відбувся урочистий захід, присвячений відзначенню 21-ї річниці Незалежності України (24 серпня) та Республіки Вірменія (21 вересня), організатором якого виступила Федерація українців Вірменії «Україна».

26 вересня 2012 року Посольство України виступило організатором та взяло участь у благодійному фестивалі: «Країни під одним дахом», який відбувся на одному з центральних майданів міста Єреван.

28 вересня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта прийняв делегацію Донецького національного університету, яка перебувала у м. Єреван з метою участі у науковому семінарі «Використання сучасних методичних та дослідницьких інструментів в академічній освіті» (24-28 вересня 2012 року).

9 жовтня 2012р. з метою обговорення питань українсько-вірменського співробітництва у освітній та науковій галузі, а також перспектив співпраці між навчальними закладами України та Вірменії, Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта провів зустріч з Міністром освіти і науки Республіки Вірменія Арменом Ашотяном.

18 жовтня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у роботі засідання Ради з туризму країн-учасниць СНД та Міжнародній конференції «Універсальні цінності та культурне різноманіття у 21-му столітті, який внесок може зробити туризм?», відкриття яких відбулась 18 жовтня 2012 р. у місті Єреван.

 18-19 жовтня 2012 року у Вірменії в м. Єреван відбувся ІІ з’їзд вчителів та працівників освіти держав-учасниць СНД, в роботі якого взяли учать Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта та дипломати ПУ.

20 жовтня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта прийняв делегацію Донецького національного університету на чолі з Героєм України, академіком Національної академії наук України В.П.Шевченком, яка перебувала у м. Єреван на запрошення Єреванського державного університету.  

27 жовтня 2012 року у Вірменському сховищі давніх рукописів «Матенадаран» у м. Єреван відбулась презентація книги українського вченого, філософа і арменознавця Ірини Гаюк «Ілюстрована енциклопедія вірменської культури в Україні», яка відбулась.  

12 листопада ц.р. Посол України у Вірменії Іван Кухта зустрівся із Ректором Єреванського державного університету Арамом Сімоняном. Основним питанням, яке було розглянуто в рамках зустрічі, стало створення на базі Єреванського державного університету та Донецького національного університету українсько-вірменських наукових центрів, про що вже було досягнуто відповідні домовленості на рівні керівництва ВНЗ.

24 листопада ц.р. в приміщені Культурного центру національних меншин Республіки Вірменія у місті Єреван відбулись заходи з вшанування пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами початку Голодомору 1932-1933 років в Україні.

27 листопада 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у Міжнародній конференції, на тему: «Європейська інтеграція 2012 – дотримання європейських цінностей: недискримінація», яку було організовано Міжнародним центром з питань розвитку людини за підтримки Представництва ЄС у Вірменії та Фонду ім. Фрідріха Еберта.

2 грудня 2012 року у Малому залі єреванської філармонії відбувся урочистий захід та широка концертна програма з нагоди відзначення 15-річчя з моменту створення Федерації українців Вірменії «Україна». Організаторами заходу виступили представники української громади, що проживають на теренах Вірменії, а самі урочистості відбулись за активного сприяння Посольства України.

5 грудня 2012 року Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта зустрівся з активом новоствореної Молодіжної громадської організації українців Вірменії «Юність», на чолі з її Головою Мері Тирацуян.

2013 рік.

Травень – в м. Єревані встановлено пам`ятник Т.Г.Шевченку.

Вересень – на базі будинку - музею С.Параджанова відбулась науково-практична конференція «Україна і Параджанов».

Листопад – за сприянням Почесного консула України у Вірменії С.Саакяна у м. Гюмрі день України за участю української діаспори, а також представників інших культурних меншин у Вірменії.

2014 рік.

Березень – відкрито клас-музей Т.Г.Шевченку в школі № 42.

Квітень – спільно зі Спілкою пісенників Вірменії було проведено науково-практичну конференцію, присвячену 200 річчю з дня народження Кобзаря.

Червень – на базі Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету відбувся конкурс творів серед студентів на шевченківську тему.

Липень - фільм «Плем'я» українського режисера Слабошпицького став переможцем XI Єреванського міжнародного кінофестивалю «Золотий абрикос» у номінації «Ігрове кіно».

Вересень – спільно з українською діаспорою Вірменії було проведено конкурс вишиванок та виставка рукоділля на українську тематику.

Жовтень – в рамках фестивалю «Країни під одним дахом» за підтримкою Посольства України був відкритий український павільйон, де була широко представлена українська кухня та вироби народної творчості.

Грудень – в школі №77 м. Єревана  за сприянням Посольства відбувся святковий захід «Як святкують Різдво в Україні» за участю дітей української громади.

2015 рік.

Хроніка подій

17 січня 2015 року в приміщені Культурного Центру національних меншин Вірменії Посольство України спільно із українською громадою Вірменії провели захід у пам`ять жертв терору.

Під час заходу було вшановано пам`ять загиблих від терористичного нападу біля м. Волноваха Донецької області та вірменської родини, яка була жорстока вбита в м. Гюмрі.

22 січня 2015 року у контексті відзначення в Республіці  Вірменія Дня Соборності та Свободи України у приміщенні Культурного центру національних меншин міста Єревана відбулись урочисті збори української громади Вірменії за участі Посла України Івана Кухти та представників Посольства.

22 січня 2015 року  з нагоди відзначення Дня Соборності України співробітники Посольства України в Республіці Вірменія спільно з українською діаспорою поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченку в Єревані.

На базі Єреванської філії Тернопільського національного економічного університету було проведено тематичний захід з нагоди Дня Соборності.

20 лютого 2015 року Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта та співробітники Посольства взяли участь у заходах, присвячених Дню Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014р.).  пам»яті Героям  Небесної Сотні.

В рамках заходів Посол України в РВ І.Кухта та співробітники Посольства спільно із українською громадою та представниками національних меншин Вірменії взяли участь у поминальній службі пам’яті  Героям Небесної Сотні в церкві Єревану „Сурб Зоравор”.

9 березня 2015 року в Єревані відбулися заходи з відзначення 201-ої річниці від Дня народження Т.Г.Шевченка.

Представники посольства, української діаспори, учні єреванської школи №42 ім.Т.Г.Шевченка, студенти єреванської філії ТНЕУ з нагоди вшанування цієї дати поклали квіти до пам’ятника Т.Г.Шевченка.

13 березня 2015 року в Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету відбувся літературно-музичний захід з нагоди 201-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького.

27 березня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта прийняв участь у конференції "Міжетнічна згода - запорука розвитку держави".

Конференція була організована Аналітичним центром з питань глобалізації та регіонального розвитку.

13 квітня 2015 року за участю Посла України в Республіці Вірменія І.Кухти та представників української громади у Єревані в Культурному центрі національних менших відбувся захід присвячений Дню Великодня.

26 квітня 2015 року  Посол України в Республіці Вірменія Іван Кухта взяв участь у заходах з нагоди 29-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

05 травня 2015 року в Посольстві України в Республіці Вірменія відбулася  зустріч з ветеранами Другої світової війни.

Перед ветеранами виступив Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта.

Поінформував про святкування 70-ої річниці завершення Другої світової війни.

9 травня 2015 року співробітники Посольства України в Республіці Вірменія спільно з дипломатичним корпусом, акредитованим в Єревані, вшанували пам’ять загиблих у  Другій Світовій війні.

З 11 по 15 травня 2015 року  в Єревані пройшов форум Темпус проекту «Сприяння життєздатним та автономним системам вищої освіти у регіонах Східного сусідства» за участю української делегації Міністерства освіти і науки України.

 14 травня ц.р. Міністр освіти і науки України С.М.Квіт, в рамках участі в Конференції міністрів освіти Європейського простору вищої освіти, відвідав Єреванський філіал Тернопільського національного економічного університету.

22 травня ц.р. Посол України в Республіці Вірменія І.Кухта взяв  участь у роботі наукової конференції  «Роль інформаційних технологій в розвитку економіки», яка пройшла в  Єреванській філії Тернопільського національного економічного університету.

7 вересня ц.р. у м.Севан творчий колектив української громади у Республіці Вірменія, хор «Дніпро» (м.Єреван),  провів урочистий концерт в рамках відзначення Днів незалежності України і Вірменії

3 листопада ц.р. в приміщенні Союзу письменників Вірменії проведено урочисте засідання з вшанування творчості видатного вірменського поета, літературознавця, чудового перекладача української поезії на вірменську мову Левона Міріджаняна.

29  листопада ц.р. Посольством України в РВ  було проведено урочисті та культурно-мистецькі заходи  із вшанування 82-ї річниці пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр. в  місті Єревані.