Посольство України в Республіці Вірменія

, Київ 15:08

Заява МЗС України щодо виконання Україною Мінських домовленостей

19 березня 2015, 15:25

Схвалення Верховною Радою України Постанови про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування, стало свідченням відданості України Мінським домовленостям і логіці мирного процесу.

Сьогоднішні рішення парламенту України відкривають шлях для проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей вільних та справедливих виборів. Вони мають відбутися відповідно до законодавства України, з обов’язковим дотриманням стандартів ОБСЄ щодо проведення демократичних виборів та за спостереження з боку Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ. Проведення виборів з дотриманням цих загальновизнаних вимог та відповідною позитивною оцінкою з боку БДІПЛ ОБСЄ є основоположною ідеєю Мінських домовленостей, невід’ємною складовою стабілізації ситуації на Донбасі.

Нагадаємо, що саме через організацію на Донбасі невизнаного світовою спільнотою, а також Російською Федерацією, виборчого фарсу 2 листопада 2014 року, було фактично зірвано Мінські домовленості від 5 та 19 вересня 2014 року, що поставило під загрозу розвиток мирного процесу. Натомість, схвалені Верховною Радою України зміни до Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" зводять нанівець будь-які спроби підтримуваних Росією ватажків легітимізувати створені після 2 листопада 2014 року незаконні утворення на Донбасі.

Разом з усім світовим співтовариством розраховуємо, що Російська Федерація та підтримувані нею представники окремих районів Донецької та Луганської областей перейдуть до практичної роботи з організації вільних та справедливих виборів та уникатимуть будь-яких подальших провокацій, спрямованих на зрив мирного процесу.

Зі свого боку, Україна і надалі невідступно слідуватиме духу та букві домовленостей, досягнутих у Мінську у вересні 2014 року та лютому 2015 року з метою повернення на український Донбас миру та стабільності.

Останні заяви та коментарі