Посольство України в Республіці Вірменія

, Київ 08:14

Найчастіші запитання/FAQ

1. Як оформити через Посольство паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідчення особи на повернення в Україну, внести до паспортів громадян України відомостей про дітей, які народилися за кордоном?

http://armenia.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/services/passport

2. Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Консульський прийом проходить з понеділка по п’ятницю без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти консульського відділу міститься на сайті Посольства.

http://armenia.mfa.gov.ua/ua/consular-affairs/general-information

3. Яким чином підтвердити сімейний стан для реєстрації шлюбу на території Вірменії?

З метою належної реалізації права особи на шлюб Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/2 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 22.11.2007 №1154/5) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 22.11.2007 за №1305/14572, визначено підставу підтвердження громадянами України та особами без громадянства сімейного стану для реєстрації шлюбу.

Відповідно до пункту 7 глави 3 розділу ІІІ згаданих Правил громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, для підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі подають засвідчену нотаріально заяву, в якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено.

Громадяни України, які проживають за кордоном, для реєстрації шлюбу та підтвердження сімейного стану подають аналогічну заяву, засвідчену посадовою консульською особою або нотаріусом про те, що особа не перебуває у шлюбі. (Документи для подачі в повноважні компетентні органи на території Вірменії перекладаються з української мови на вірменську з нотаріальним засвідченням в Республіці Вірменія. Легалізація документа, виданого компетентними органами в Україні, для використання на території Вірменії не потребується).

Оформлення такої заяви у дипломатичній установі здійснюється відповідно до Закону України «Про нотаріат» і Положенням про порядок вчинення нотаріальних дій у дипломатичних і консульських установах України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України і Міністерства закордонних  справ України від 27.12.2004 р. №142/5/310.

4. Чи можу я оформити довіреність, надіславши документи поштою? Чи є обов’язковою моя присутність під час оформлення довіреності чи заяви?

Нотаріальні дії здійснюються виключно у присутності заявника, тобто особи, чий підпис на довіреності або заяві буде посвідчуватися у нотаріальному порядку консулом.

5. Як оформити заяву-дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • свідоцтво про народження дитини
  • копія закордонного паспорта особи, яка супроводжуватиме дитину
  • копія закордонного паспорта/проїзного документа дитини
  • заява (оформлюється у Посольстві)

6.  Як оформити заяву-дозволу від батьків на видачу неповнолітній дитині закордонного паспорта/проїзного документа

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • свідоцтво про народження дитини
  • заява (оформлюється у Посольстві)

Інформаційна брошура щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії

Інформаційну брошуру щодо надання інформаційно-консультативної допомоги громадянам України, які повертаються в Україну за процедурою добровільного повернення, видворення або у порядку реадмісії можна завантажити тут.

Позиція України стосовно громадянства жителів АР #Крим у зв’язку з окупацією півострову Російською Федерацією

27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН Резолюцією 68/262 висловила чітку позицію про відсутність факту зміни суверенітету частини території України, а також підтвердила нелегітимність референдуму в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі 16 березня 2014 року.

Згадана резолюція ГА ООН свідчить про те, що дії Російської Сторони можуть розцінюватися виключно як акт анексії території. У випадку анексії будь-яких правових наслідків для громадянства осіб, які проживають на анексованій (окупованій) території, не наступає. Держава-окупант не є правонаступником і не має права змінювати громадянство жителів окупованої території.

Згідно з висновком Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ та Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, у випадках незаконної анексії, масове надання громадянства резидентам незаконно анексованої території є від самого початку недійсним у зв’язку із незаконною природою анексії. Масове та автоматичне присвоєння громадянства як таке, без надання реальної можливості відмовитися, порушує міжнародне право.

Згідно з Законом України «Про громадянство України» громадянство України припиняється лише внаслідок виходу з громадянства України, втрати громадянства України, а також за підставами, передбаченими міжнародними договорами України.

Отримання громадянином України іноземного громадянства без оформлення процедури виходу з громадянства України чи втрати громадянства України не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» № 4473-1 від 15 квітня 2014 року (далі - Закон) визначає статус Криму як тимчасово окупованої території у складі України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

Частина четверта статті 5 Закону встановлює, що примусове автоматичне визнання громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянами Російської Федерації не визнається Україною.

Таким чином, громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, на яких неправомірно було поширене громадянство РФ, у правовідносинах з Україною визнаються лише громадянами України.

Департамент консульської служби МЗС України